Catering

Jaki miód najlepiej kupić?

Artykuły powiązane: catering, jedzenie, żywienie

(...) Miód to jak wiadomo jeden z najzdrowszych produktów spożywczych dostępnych na rynku. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom zdrowotnym nie jest stosowany wyłącznie w kuchni do przygotowywania wypieków, ale również może zastąpić niejedną apteczkę. Jednak jaki miód kupić, aby mieć pewność, że zawiera w sobie wszystkie niezbędne minerały? Niestety w sklepach przeważają miody sztuczne i mieszanki miodów pochodzących z różnych europejskich krajów. Na takie miody trzeba uważać i czytać przede wszystkim z dużą dokładnością etykiety. Sztuczny miód jest efektem pracy człowieka, a nie pszczół, najczęściej powstaje z sacharozy, czyli cukru, którym na co dzień słodzimy kawę czy herbatę. Taki (...)

Dodany przez Janina Cylc, w dniu 14/06/2016

Tradycja w polskiej kuchni

Artykuły powiązane: catering, restauracja, żywienie

(...) Wspólne celebrowanie codziennych posiłków należało w historii polskiego obyczaju do najważniejszych czynności związanych  z  życiem rodziny i  to niezależnie od jej zamożności czy społecznego statusu. Zjedzony z bliższą lub dalszą rodziną obiad był niemalże świętością w każdym polskim domu. Dobry obyczaj nakazywał również, by na posiłek zaprosić także niespodziewanych gości. Wspólne śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje łączyły ludzi, spajały z tradycją i uczyły dobrych wzorów.Również we współczesnej polskiej kulturze dnia codziennego wspólne jedzenie posiłków kultywuje się w wielu domach. Jednakże w obecnych czasach jedzenie nabrało zupełnie innego wymiaru. Jemy (...)

Dodany przez Janusz Wyszkowski, w dniu 18/03/2015

Skrobia modyfikowana, z czym to się je...

Artykuły powiązane: catering, gastronomia, żywienie

(...) Skrobia modyfikowana. Brzmi groźnie, ale nie taki diabeł straszny, jak go malują. Wbrew pozorom, skrobia modyfikowana nie ma praktycznie nic wspólnego z żywnością modyfikowaną genetycznie. Oczywiście niewielu z nas zdaje sobie sprawę, czym tak naprawdę jest skrobia modyfikowana. Nie jest to jedna określona substancja. Skrobia modyfikowana to bardzo różnorodna grupa związków.Celem modyfikacji skrobi jest zmiana i polepszenie właściwości pewnych produktów. Skrobię modyfikuje się metodami chemicznymi, fizycznymi i enzymatycznymi, lub kombinacjami owych metod. Najczęściej stosowana jest metoda chemiczna. Jednak świadomość konsumentów w ostatnich latach znacząco wzrosła i dlatego producenci są (...)

Dodany przez Janusz Wyszkowski, w dniu 29/01/2015

Przepisy z wykorzystaniem miodu

Artykuły powiązane: catering, jedzenie, restauracja

(...) Miód pszczeli to przyjemne z pożytecznym. Jest smaczny i zdrowy. Działa wspomagająco między innymi w chorobach narządu wzroku, układu krążenia, oddechowego, pokarmowego a także w leczeniu oparzeń i odmrożeń. Używa się go również w kosmetyce, ponieważ jest naturalnym nawilżaczem. Działa jak środek do zmywania makijażu, maseczka a także odżywka do włosów.Miody wykorzystuje się w aromaterapii i podczas masażu. Pomaga zwalczać cellulit, rozstępy i blizny oraz działa regenerująco. Chcąc usunąć wągry pokroić należy średniego ogórka, zalać go wrzątkiem i odstawić na trzy godziny. Następnie odsączyć należy płyn, dodać łyżeczkę miodu, wymieszać i wacikiem (...)

Dodany przez Janusz Wyszkowski, w dniu 04/12/2014

Skąd wziąć kawę?

Artykuły powiązane: catering, gastronomia, restauracja

(...) Słowem wstępuPraktycznie każdy człowiek na świecie uwielbia kawę. Istnieją oczywiście wielbiciele innego rodzaju trunków, czy też napojów, ale kawa właśnie jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych napojów na tej planecie. Skąd można wziąć kawę, jakie są źródła pochodzenia tego napoju?Zacznijmy od własnej hodowliIstnieje możliwość zakupienia ziaren kawy na własność. Udajemy się wtedy do specjalnego sklepu, który sprzedaje ziarna różnych roślin - zdarza się również, iż można spotkać je po prostu w większych miastach w supermarketach - i wtedy (...)

Dodany przez Janusz Wyszkowski, w dniu 30/07/2014

Prezenty dla łasuchów

Artykuły powiązane: catering, czekolada, jedzenie, żywienie

(...) W momencie gdy mamy ofiarować komuś jakiś prezent, nie raz nie dwa, mocno zastanawialiśmy się nad tym w związku z tym co nim może być. Pewnie zdarzało się i tak, że wręcz brakowało nam jakiegokolwiek pomysłu. Dobrze jest wiedzieć więc o tym, że teraz jest moda na... czekoladowe prezenty!.Ciekawą propozycją na prezenty z czekolady jest SMS z czekolady, który polega na tym, że na pralinach w wybranym przez ciebie smaku pojawią się litery, które utworzą napis wybrany wcześniej przez Ciebie. Tak sympatyczna wiadomość z pewnością sprawi przyjemność bliskiej nam osobie. Taki prezent jak czekoladki z napisem możesz uskutecznić przy okazji: Walentynek, Dnia Matki, Imienin, Urodzin, (...)

Dodany przez Rafał Treliński, w dniu 17/06/2013

Urządzenia dla kawiarni

Artykuły powiązane: catering, gastronomia, restauracja

(...) Możemy wyodrębnić 2 rodzaje ekspresów: ekspres ciśnieniowy i ekspres przelewowy. Sposób ten pozwala najlepiej wydostać z kawy jej walory smakowe. Bardziej wyszukane bary mają także warniki, zaparzacze oraz osobne młynki. Kawiarnie podają różne rodzaje kaw, ponieważ posiadają różnego rodzaju urządzenia do jej parzenia. Bardziej wyszukane bary trzymają także warniki, zaparzacze oraz osobne młynki.Najpopularniejszym z nich, spotykanym w kawiarniach jest ekspres ciśnieniowy. Często nosimy ją ze sobą w termosach, zaopatrujemy się w knajpach lub automatach.Kawa to najpopularniejszy napój ziemian. Urządzenia do przyrządzania i magazynowania kawy, a więc warniki, filtry, termos, termosy, ekspresy do kawy wdarły się szturmem do naszych biur, kuchni i domów. Profesjonalne urządzenia do magazynowania i przyrządzania kawy proponuje firma Fetco. W dzisiejszej kuchni możemy zastać rozmaite urządzenia. Od prostych ekspresów przelewowych, zaparzaczy zaopatrzonych w papierowy filtr, poprzez tygielki, warniki aż do skomplikowanych ekspresów (...)

Dodany przez Tania, w dniu 19/03/2011

Zadaszenie na imprezy plenerowe

Artykuły powiązane: catering, hale, imprezy, namioty

(...) Przedsiębiorstwo Igramacatering działa jako wypożyczalnia krzeseł, na różnego typu imprezy, szkolenia, prezentacje, wesela.Wynajmowane namioty weselne, namioty imprezowe czy też namioty bankietowe posiadają powierzchnię 36 metrów kwadratowych. Namioty można w bardzo prosty sposób łączyć ze sobą lub z halą namiotową. Namioty (...)

Dodany przez Paweł F., w dniu 15/03/2011