Informacje branżowe

 • Tynk gipsowy - dobry a może zły wybór?

  Gips był stosowany teraz na starożytności, na antycznej Anatolii oraz Egipcie. Od zarania dziejów znajdował zastosowanie na budownictwie, architekturze sztuce. Obecnie był szeroko wykorzystywany na budownictwie na pracach remontowo-wykończeniowych. Spoiwa wyroby gipsowe są stosowane ponadto na ceramice, medycynie oraz chemii.

 • Od stycznia czeka was drożyzna na małych sklepach?

  Jeśli procedowany obecnie zakaz handlu na niedziele rzeczywiście wejdzie na życie wraz z początkiem 2018 r., zakup produktów spożywczych pierwszej potrzeby będzie możliwy jedynie na małych osiedlowych sklepach. a może ich właściciele wykorzystają brak konkurencji do podwyższenia cen?

 • Innowacje pomogą wskoczyć gospodarce do wyższej ligi

  Kluczowym wyzwaniem był dziś zaspokojenie rosnących aspiracji społeczeństwa mierzonych poziomem dobrobytu. Potrzebna był i lepsza współpraca między nauką a biznesem - uznali uczestnicy debaty "Centralny Okręg Przemysłowy. na kierunku innowacyjnej gospodarki na Polsce", która odbyła się na Stalowej Woli z okazji 80-lecia COP.

 • Glapiński: na przyszłym roku wzrost gospodarki niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity

  W przyszłym roku wzrost gospodarki będzie niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity, blisko naturalnej stopy wzrostu między 3,5-4 proc. - mówił na środę na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP prezes NBP Adam Glapiński.

Dodany przez Ulryk, w dniu 23/03/2011

Egzotyczne restauracje krakowskie

Moda na kuchnię włoską spowodowała, że w Krakowie otworzono nową włoską restaurację.

To klasyczny i świetnie zlokalizowany lokal tuż przy ulicy Świdnickiej. Lokal jest restauracją, lecz świadczy również usługi cateringowe dla firm, organizuje imprezy okolicznościowe a także bankiety. Nadzwyczaj zdrowe oraz smaczne posiłki, bogate menu to atuty tej restauracji.

Moda na kuchnię japońską oraz legendarne sushi przybyła do Krakowa wraz z menadżerami otwieranych tu co rusz firm tajwańskich, chińskich, koreańskich i wreszcie japońskich. Dobra restauracja w Krakowie japońska położona przy ulicy Mariackiej w Krakowie serwuje wyborne i wykwintne dania z owoców morza oraz surowych ryb. Restauracja japońska  oferuje dodatkowo usługi cateringowe, obsługuje bankiety firmowe oraz imprezy okolicznościowe.

Wraz ze stale zwiększającą się ilością gości zagranicznych w Krakowie zaczęły otwierać swoje podwoje kolejne restauracje w Krakowie i lokale gastronomiczne serwujące znakomite jedzenie. Nowi menadżerowie pochodzący z krajów o innych kulturach chcą spożywać swoje własne posiłki tym bardziej, że polska gastronomia, polski catering i polskie firmy cateringowe nie mają do zaoferowania zbyt wiele ciekawego.

Rozwijający się niezwykle ekspansywnie biznes w Krakowie, powstające firmy, spotkania firmowe - wszystko to spowodowało wzrost popytu na profesjonalne usługi cateringowe, które zaopatrzą w żywność bankiety firmowe czy imprezy okolicznościowe. Firma cateringowa o tradycyjnym profilu działalności, robiąca klasyczne gołąbki, pierogi albo bigos przestaje mieć już dziś na rynku rację bytu.

Zdjęcia naszego reportera

restauracja
restauracje
kraków