Gastronomia

Niesamowita restauracja

Artykuły powiązane: gastronomia, jedzenie, żywienie

(...) Jak nas wielu tak i wiele gustów. Doskonale wiadomo nie od dziś zresztą, że każdy z nas jest inny i lubi inny rodzaj miejsc do których uczęszcza. Mając na uwadze właśnie takie podejście do klienta właściciele powstających restauracji prześcigają się w realizowaniu coraz to bardziej odważnych pomysłów na zaspokojenie zmysłów swoich Klientów. Dzięki temu na lokalnych rynkach gastronomicznych można wręcz przebierać pomiędzy dostępnymi wieloma rodzajami restauracji.Właściciele kreują swoje restauracje  zgodnie z panującymi trendami lub wręcz przeciwnie. Niebywałe jest to, że największym powodzeniem cieszą się właśnie lokale o nietypowym wyglądzie czy (...)

Dodany przez Karolina Piotrowska, w dniu 16/03/2015

Skrobia modyfikowana, z czym to się je...

Artykuły powiązane: catering, gastronomia, żywienie

(...) niejako zmuszeni w znacznym stopniu ograniczyć chemiczne dodatki w żywności.Jak szukać skrobi modyfikowanej na etykiecie, w sklepie? Oczywiście nie jest to trudne, skrobia modyfikowana jest oznaczona symbolami od E1400 do E1500. Skrobię można spotkać w większości produktów używanych w naszych kuchniach; na przykład w ketchupach, jogurtach, gotowych daniach, pieczywie, przyprawach, a nawet w wędlinach…Skrobia jest substancją pochodzenia wyłącznie roślinnego ( kukurydza, ziemniaki, tapioka, pszenica). Dlatego produkty zawierające skrobię modyfikowaną mogą bez obaw jeść weganie oraz wegetarianie.Jak działa skrobia modyfikowana? To bardzo proste. Jej cząsteczki doczepiają się do cząsteczek innych (...)

Dodany przez Janusz Wyszkowski, w dniu 29/01/2015

Skąd wziąć kawę?

Artykuły powiązane: catering, gastronomia, restauracja

(...) najzwyczajniej w świecie je uprawiamy - zgodnie z zasadami uprawy oczywiście - i cieszymy się kawą na własność, z której to możemy zaparzyć napój według własnych zasad, czyli dokładnie taki, jaki nam się podoba.A co, jeżeli nie mamy zdolności do własnej uprawy?Wtedy pozostaje nam inna możliwość - zakup ziaren w sklepie - czy to internetowym, czy po prostu w markecie. Z tym, że zakup kawy w internecie to o tyle lepsza opcja, iż możemy przebierać w naprawdę wielu rodzajach i gatunkach kawy. Są bowiem miejsca specjalizujące się tylko w tym właśnie napoju. Bywa również (...)

Dodany przez Janusz Wyszkowski, w dniu 30/07/2014

Urządzenia dla kawiarni

Artykuły powiązane: catering, gastronomia, restauracja

(...) ciśnieniowych jakie na codzień stanowią wyposażenie gastronomii, wyposażenie kawiarni i wyposażenie restauracji. Dodatkowo ciśnieniowe ekspresy do kawy możemy podzielić na 3 rodzaje: kolbowy, automatyczny, dzbankowy. W nich aromat kawy wydobywany jest przy pomocy gorącej pary wodnej.W jej ofercie odnajdziemy: zaparzacze do kawy, profesjonalne ekspresy do kawy, zaparzacze, termos, termosy, filtry do kawy, ekspresy, warniki. Ekspresy w ostatnich latach coraz częściej maszerują z kawiarni do naszych domostw.Kawa to najbardziej wzięty napój człowieka.Wczesna kawa dla wielu ludzi stała się nieodzownym elementem prawidłowego funkcjonowania. Często wozimy ją przy sobie w termosach, nabywamy w barach lub automatach.Większość społeczeństwa mniema, iż najlepszą receptą na dobrą kawę jest picie jej w restauracjach lub barach posiadających ekspresy kawowe. Sposób ten pozwala najlepiej wydostać z kawy jej zalety smakowe.Możemy wyodrębnić 2 rodzaje ekspresów: ekspres przelewowy i ekspres ciśnieniowy. Urządzenia do przyrządzania i magazynowania (...)

Dodany przez Tania, w dniu 19/03/2011