Informacje branżowe

 • UOKiK - II etapu postępowanie ws. przejęcia Emperi

  UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie na sprawie przejęcia przez Maxima Grupe kontroli nad Emperią, właścicielem sieci sklepów Stokrotka. Zdaniem ekspertów, konieczne był przeprowadzenie badania rynku - podał UOKiK na komunikacie prasowym.

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

Dodany przez Janina Cylc, w dniu 14/06/2016

Jaki miód najlepiej kupić?

Miód to jak wiadomo jeden z najzdrowszych produktów spożywczych dostępnych na rynku.

Dzięki swoim niezwykłym właściwościom zdrowotnym nie jest stosowany wyłącznie w kuchni do przygotowywania wypieków, ale również może zastąpić niejedną apteczkę. Jednak jaki miód kupić, aby mieć pewność, że zawiera w sobie wszystkie niezbędne minerały? Niestety w sklepach przeważają miody sztuczne i mieszanki miodów pochodzących z różnych europejskich krajów. Na takie miody trzeba uważać i czytać przede wszystkim z dużą dokładnością etykiety. Sztuczny miód jest efektem pracy człowieka, a nie pszczół, najczęściej powstaje z sacharozy, czyli cukru, którym na co dzień słodzimy kawę czy herbatę. Taki miód akacjowy (zobacz na http://apis.pl/index.php/pl/krp/oferta/products/miod-akacjowy) nie posiada w sobie żadnych wartościowych składników. Jest też dużo tańszy od prawdziwego miodu, dlatego ludzie coraz chętniej go kupują, jednak czy nie lepiej dołożyć nieco pieniędzy i kupić produkt, który nam może pomóc, a nie zaszkodzić? Niestety ludzie zamiast na jakość zwracają raczej uwagę na cenę, im niższa, tym lepiej. Niektórzy uważają również, że ciężko jest dostać prawdziwy miód. Czy faktycznie tak jest? Nie! Najlepszym wyjściem jest opuszczenie miasta i udanie się na jego obrzeża, gdzie wiele gospodarstw posiada własne pasieki, w których pszczoły produkują miód. Oprócz tego można wybrać się np. do sklepu ze zdrową żywnością, który z pewnością znajduje się w każdym mieście. W takim sklepie kupimy wyłącznie naturalne miody bez odrobiny sztuczności. Wystarczy tylko dobrze poszukać, co wcale nie jest takie trudne do zrobienia. A jaki miód najlepiej wybrać? Wszystko zależy od tego, jaki efekt leczniczy chcemy osiągnąć. Do wyboru mamy dużo różnych rodzajów miodu jak np. gryczany, lipowy, spadziowy, wielokwiatowy, rzepakowy, a także mieszanki różnych rodzajów. Przed zakupem danego miodu warto zapoznać się z właściwościami każdego z nich, aby dokonać odpowiedniego wyboru. Warto również pamiętać o tym, że miód nie lubi wysokich temperatur, gdyż traci on wtedy większość swoich właściwości.

Zdjęcia naszego reportera

catering
jedzenie
żywienie