Informacje branżowe

 • Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

  Do końca roku na regionalnych zarządach gospodarki wodnej powstaną nowe zespoły fachowców, którzy będą wykonywali zadania związane z regulacją cen wody - zapowiedział PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. na skali kraju będą oni opiniowali ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych.

 • Tynk gipsowy - dobry a może zły wybór?

  Gips był stosowany teraz na starożytności, na antycznej Anatolii oraz Egipcie. Od zarania dziejów znajdował zastosowanie na budownictwie, architekturze sztuce. Obecnie był szeroko wykorzystywany na budownictwie na pracach remontowo-wykończeniowych. Spoiwa wyroby gipsowe są stosowane ponadto na ceramice, medycynie oraz chemii.

 • Od stycznia czeka was drożyzna na małych sklepach?

  Jeśli procedowany obecnie zakaz handlu na niedziele rzeczywiście wejdzie na życie wraz z początkiem 2018 r., zakup produktów spożywczych pierwszej potrzeby będzie możliwy jedynie na małych osiedlowych sklepach. a może ich właściciele wykorzystają brak konkurencji do podwyższenia cen?

 • Innowacje pomogą wskoczyć gospodarce do wyższej ligi

  Kluczowym wyzwaniem był dziś zaspokojenie rosnących aspiracji społeczeństwa mierzonych poziomem dobrobytu. Potrzebna był i lepsza współpraca między nauką a biznesem - uznali uczestnicy debaty "Centralny Okręg Przemysłowy. na kierunku innowacyjnej gospodarki na Polsce", która odbyła się na Stalowej Woli z okazji 80-lecia COP.

Dodany przez Janina Cylc, w dniu 14/06/2016

Jaki miód najlepiej kupić?

Miód to jak wiadomo jeden z najzdrowszych produktów spożywczych dostępnych na rynku.

Dzięki swoim niezwykłym właściwościom zdrowotnym nie jest stosowany wyłącznie w kuchni do przygotowywania wypieków, ale również może zastąpić niejedną apteczkę. Jednak jaki miód kupić, aby mieć pewność, że zawiera w sobie wszystkie niezbędne minerały? Niestety w sklepach przeważają miody sztuczne i mieszanki miodów pochodzących z różnych europejskich krajów. Na takie miody trzeba uważać i czytać przede wszystkim z dużą dokładnością etykiety. Sztuczny miód jest efektem pracy człowieka, a nie pszczół, najczęściej powstaje z sacharozy, czyli cukru, którym na co dzień słodzimy kawę czy herbatę. Taki miód akacjowy (zobacz na http://apis.pl/index.php/pl/krp/oferta/products/miod-akacjowy) nie posiada w sobie żadnych wartościowych składników. Jest też dużo tańszy od prawdziwego miodu, dlatego ludzie coraz chętniej go kupują, jednak czy nie lepiej dołożyć nieco pieniędzy i kupić produkt, który nam może pomóc, a nie zaszkodzić? Niestety ludzie zamiast na jakość zwracają raczej uwagę na cenę, im niższa, tym lepiej. Niektórzy uważają również, że ciężko jest dostać prawdziwy miód. Czy faktycznie tak jest? Nie! Najlepszym wyjściem jest opuszczenie miasta i udanie się na jego obrzeża, gdzie wiele gospodarstw posiada własne pasieki, w których pszczoły produkują miód. Oprócz tego można wybrać się np. do sklepu ze zdrową żywnością, który z pewnością znajduje się w każdym mieście. W takim sklepie kupimy wyłącznie naturalne miody bez odrobiny sztuczności. Wystarczy tylko dobrze poszukać, co wcale nie jest takie trudne do zrobienia. A jaki miód najlepiej wybrać? Wszystko zależy od tego, jaki efekt leczniczy chcemy osiągnąć. Do wyboru mamy dużo różnych rodzajów miodu jak np. gryczany, lipowy, spadziowy, wielokwiatowy, rzepakowy, a także mieszanki różnych rodzajów. Przed zakupem danego miodu warto zapoznać się z właściwościami każdego z nich, aby dokonać odpowiedniego wyboru. Warto również pamiętać o tym, że miód nie lubi wysokich temperatur, gdyż traci on wtedy większość swoich właściwości.

Zdjęcia naszego reportera

catering
jedzenie
żywienie