Informacje branżowe

 • Senat przyjął zmiany na przyznawaniu najniższych emerytur

  Senat przyjął na czwartek nowelizację ustaw, która zakłada, że rencistom z orzeczeniem o całkowitej niezdolności do pracy będzie przysługiwało prawo do najniższego świadczenia emerytalnego na wysokości 1 tys. zł.

 • Akcje Poczty Polskiej, PKP PERN-u nie będą wystawione na sprzedaż?

  Poczta Polska, PERN Polskie Koleje Państwowe trafią na listę spółek, których akcje nie będą mogły podlegać zbyciu przez Skarb Państwa - zakłada projekt nowelizacji ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym. Projekt zmienia i m.in. zasady wynagradzania członków Rady ds. spółek.

 • Exatel rozbuduje największą sieć światłowodową państwa

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Administracji przedłużyło z końcem września zawartą 3 lata temu z firmą Exatel umowę na operowanie siecią OST 112, do której podpięte są kluczowe dla Polaków systemy bezpieczeństwa, m.in. numer alarmowy 112.

 • Polska liderem na produkcji owocowo-warzywnej

  Polska był szóstym, pod względem wartości, producentem owoców warzyw na UE-28. Jednak z uwagi na znaczny udział owoców warzyw kierowanych do przetwórstwa, zajmuje także czołowe miejsce na produkcji przetworów owocowo-warzywnych - wynika z najnowszego raportu PKO Banku Polskiego.

Dodany przez Rafał Treliński, w dniu 17/06/2013

Prezenty dla łasuchów

W momencie gdy mamy ofiarować komuś jakiś prezent, nie raz nie dwa, mocno zastanawialiśmy się nad tym w związku z tym co nim może być.

Pewnie zdarzało się i tak, że wręcz brakowało nam jakiegokolwiek pomysłu. Dobrze jest wiedzieć więc o tym, że teraz jest moda na... czekoladowe prezenty!.

Ciekawą propozycją na prezenty z czekolady jest SMS z czekolady, który polega na tym, że na pralinach w wybranym przez ciebie smaku pojawią się litery, które utworzą napis wybrany wcześniej przez Ciebie. Tak sympatyczna wiadomość z pewnością sprawi przyjemność bliskiej nam osobie. Taki prezent jak czekoladki z napisem możesz uskutecznić przy okazji: Walentynek, Dnia Matki, Imienin, Urodzin, Zaręczyn... Słodki SMS to również pomysł na to, żeby powiedzieć bliskiej nam osobie, że się czeka i tęskni.

Firmy produkujące słodkie upominki oferują np. takie smaki jak czekolada belgijska, czekolada gorzka, czekolady z dużą zawartością kakao, jak i te całkiem nietypowe: o smaku aromatycznej pomarańczy lub świeżej limonki. Tak naprawdę samemu możesz zaprojektować wybraną przez siebie tabliczkę słodkiego przysmaku. Wystarczy, że wybierzesz jeden z oferowanych smaków czekolady, a następnie dopasujesz dodatki z kilku różnych kategorii. Możesz wybierać w cukiereczkach, przyprawach, owocach, ziołach i wielu innych. W podobny sposób zaprojektujesz własne praliny. Będąc na stronie internetowej sklepu wybierz jeden z oferowanych smaków czekolady, a później dopasujesz dodatki korzystając z różnych działów z dodatkami. Masz możliwość wybierać w owocach, przyprawach, cukiereczkach, ziołach i wielu innych. W identyczny sposób stworzysz własne praliny.

W firmach mających w swoim asortymencie czekoladki na prezent w większości przypadków wszystkie wypuszczane przez nich produkty są wykonywane własnoręcznie czyli są to czekoladki ręcznie robione. Ich bazę stanowi czekolada opiera się na wieloletniej belgijskiej recepturze, z reguły są to oryginalne czekoladki belgijskie. Kwestię taką, na jakie dodatki postawimy, czyli jakie będzie zawierał nasz czekoladowy prezent w środku jest kwestią gustu i upodobań klienta.

Prezent z czekolady jest idealny na jakiekolwiek specjalne okazje. Znajoma Ci osoba rozpoczyna prowadzenie własnego biznesu? Potrzebujesz czegoś super na wieczór kawalerski? Prowadzony przez Ciebie biznes obchodzi jubileusz? W takim momencie musisz trafić na specjalny sklep ze słodkimi upominkami i opowiesz o swoim pomyśle, a firma wspólnie z Twoimi podpowiedziami stworzą czekoladowy podarunek idealnie spełniający Twoje specyficzne potrzeby. Różnego rodzaju czekoladki na zamówienie obecnie produkuje już coraz więcej różnych firm, i wcale nie musimy jechać do ich biura, aby złożyć zamówienie, ponieważ wszelkie ustalenia i formalności możemy załatwić przez Internet.Zdjęcia naszego reportera

catering
jedzenie
żywienie
czekolada