Informacje branżowe

 • Na skutek ograniczenia handlu alkoholem mogą upadać małe sklepy

  - Ograniczenia na handlu alkoholem mogą być bardzo dużym problemem dla małych sklepów. Nie wykluczone, że wiele z nich czeka upadłość - uważa Agnieszka Górnicka, prezes Inquiry. Dodaje, że problem dotyczy to wszystkich sklepów o powierzchni do 300 m kw. niezależnie od formy własności.

 • Sondaż: Większość Szwajcarów przeciwna zniesieniu abonamentu rtv

  59 proc. Szwajcarów nie chce zniesienia obowiązkowego abonamentu radiowo-telewizyjnego, o czym zadecydować ma wyznaczone na 4 marca referendum - poinformowały na piątek szwajcarskie media powołując się na wyniki sondażu koncernu prasowego Tamedia.

 • Fakt: Staż będzie wliczany do emerytury?

  Jak podaje dzisiejszy "Fakt", czeka was kolejna reforma emerytalna. Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska proponuje, by nie tylko wiek, lecz także staż pracy zebrany kapitał był warunkiem przejścia na emeryturę. Senior miałby dożywotnio wypłacane świadczenie, jeśli przepracuje co najmniej 15 lat!

 • Elektrownia jądrowa będzie budowana

  Elektrownia jądrowa będzie na Polsce budowana, kończą się prace nad przygotowaniem modelu finansowego dla tego projektu - poinformował na czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Dodany przez Rafał Treliński, w dniu 17/06/2013

Prezenty dla łasuchów

W momencie gdy mamy ofiarować komuś jakiś prezent, nie raz nie dwa, mocno zastanawialiśmy się nad tym w związku z tym co nim może być.

Pewnie zdarzało się i tak, że wręcz brakowało nam jakiegokolwiek pomysłu. Dobrze jest wiedzieć więc o tym, że teraz jest moda na... czekoladowe prezenty!.

Ciekawą propozycją na prezenty z czekolady jest SMS z czekolady, który polega na tym, że na pralinach w wybranym przez ciebie smaku pojawią się litery, które utworzą napis wybrany wcześniej przez Ciebie. Tak sympatyczna wiadomość z pewnością sprawi przyjemność bliskiej nam osobie. Taki prezent jak czekoladki z napisem możesz uskutecznić przy okazji: Walentynek, Dnia Matki, Imienin, Urodzin, Zaręczyn... Słodki SMS to również pomysł na to, żeby powiedzieć bliskiej nam osobie, że się czeka i tęskni.

Firmy produkujące słodkie upominki oferują np. takie smaki jak czekolada belgijska, czekolada gorzka, czekolady z dużą zawartością kakao, jak i te całkiem nietypowe: o smaku aromatycznej pomarańczy lub świeżej limonki. Tak naprawdę samemu możesz zaprojektować wybraną przez siebie tabliczkę słodkiego przysmaku. Wystarczy, że wybierzesz jeden z oferowanych smaków czekolady, a następnie dopasujesz dodatki z kilku różnych kategorii. Możesz wybierać w cukiereczkach, przyprawach, owocach, ziołach i wielu innych. W podobny sposób zaprojektujesz własne praliny. Będąc na stronie internetowej sklepu wybierz jeden z oferowanych smaków czekolady, a później dopasujesz dodatki korzystając z różnych działów z dodatkami. Masz możliwość wybierać w owocach, przyprawach, cukiereczkach, ziołach i wielu innych. W identyczny sposób stworzysz własne praliny.

W firmach mających w swoim asortymencie czekoladki na prezent w większości przypadków wszystkie wypuszczane przez nich produkty są wykonywane własnoręcznie czyli są to czekoladki ręcznie robione. Ich bazę stanowi czekolada opiera się na wieloletniej belgijskiej recepturze, z reguły są to oryginalne czekoladki belgijskie. Kwestię taką, na jakie dodatki postawimy, czyli jakie będzie zawierał nasz czekoladowy prezent w środku jest kwestią gustu i upodobań klienta.

Prezent z czekolady jest idealny na jakiekolwiek specjalne okazje. Znajoma Ci osoba rozpoczyna prowadzenie własnego biznesu? Potrzebujesz czegoś super na wieczór kawalerski? Prowadzony przez Ciebie biznes obchodzi jubileusz? W takim momencie musisz trafić na specjalny sklep ze słodkimi upominkami i opowiesz o swoim pomyśle, a firma wspólnie z Twoimi podpowiedziami stworzą czekoladowy podarunek idealnie spełniający Twoje specyficzne potrzeby. Różnego rodzaju czekoladki na zamówienie obecnie produkuje już coraz więcej różnych firm, i wcale nie musimy jechać do ich biura, aby złożyć zamówienie, ponieważ wszelkie ustalenia i formalności możemy załatwić przez Internet.Zdjęcia naszego reportera

catering
jedzenie
żywienie
czekolada