Informacje branżowe

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Dodany przez Janusz Wyszkowski, w dniu 04/12/2014

Przepisy z wykorzystaniem miodu

Miód pszczeli to przyjemne z pożytecznym.

Jest smaczny i zdrowy. Działa wspomagająco między innymi w chorobach narządu wzroku, układu krążenia, oddechowego, pokarmowego a także w leczeniu oparzeń i odmrożeń. Używa się go również w kosmetyce, ponieważ jest naturalnym nawilżaczem. Działa jak środek do zmywania makijażu, maseczka a także odżywka do włosów.

Miody wykorzystuje się w aromaterapii i podczas masażu. Pomaga zwalczać cellulit, rozstępy i blizny oraz działa regenerująco.
Chcąc usunąć wągry pokroić należy średniego ogórka, zalać go wrzątkiem i odstawić na trzy godziny. Następnie odsączyć należy płyn, dodać łyżeczkę miodu, wymieszać i wacikiem przemyć twarz. Odczekać do wyschnięcia i spłukać ciepłą wodą.

Z miodu wykonywane są napoje alkoholowe i bezalkoholowe.
Z napojów alkoholowych najpopularniejsze są miody pitne, piwo miodowe i miodula czyli miodowa wódka.
Napoje bezalkoholowe robi się przeważnie na bazie wody lub mleka. Na przykład kakao miodowe przygotowuje się z miodu, kakao, wanilii i mleka. Gotuje się w garnuszku miód i kakao z domieszką wody, następnie dodaje się wanilię po czym zalewa się to gorącym mlekiem.

Popularnym ciastem robionym z miodu jest miodownik rosyjski. Na początku zrobić należy ciasto. Do kilograma miodu dodać należy 10 dag cukru i trzy łyżki masła i podgrzewać. Po zdjęciu z ognia dodać należy 40 dag mąki, wyrobić, schłodzić po czym dodać 5 jajek, pół łyżeczki sody oczyszczonej i zmielonych korzeni. Rozwałkowane ciasto piec należy przez 50 minut w temperaturze 200 stopni Celsjusza.

Z miodem przygotowywane są również mięsa. Przyrządzić można między innymi skrzydełka, szynkę czy kiełbasę z miodem.

Wśród przystawek popularne są między innymi sałatka owocowa z miodem, pieczone jabłka z miodem, czarne jagody z brandy i miodem a także marchewka z miodem.

Miód jest też doskonałym dodatkiem do kawy czy herbaty jako zamiennik cukru. Jest to dużo zdrowszy sposób słodzenia napojów, ponieważ miód posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Zdjęcia naszego reportera

restauracja
catering
jedzenie