Restauracja

Tradycja w polskiej kuchni

Artykuły powiązane: catering, restauracja, żywienie

(...) śniadania, obiady i kolacje również poza domem - w modnych restauracjach, w barach szybkiej obsługi, w pubach i innych lokalach. Jednak coś z tej naszej pięknej tradycji w narodzie pozostało, bowiem w zagranicznej prasie podkreśla się, że  nasz kraj zachował jeszcze odrębność swej kuchni i związanych z nią obyczajów. Pisze się na przykład o pięknych zwyczajach świątecznych, podziwia się zarówno polskie baby, jak i wieńce kiełbas oraz polską szynkę, śledzika i potrawy z grzybów leśnych. Polska kuchnia postrzegana jest na świecie jako kuchnia smaczna, choć trochę ciężka. Mówi się, że jej podstawą są ziemniaki. Pierwsze ziemniaki przysłał podobno królowej Marysieńce Jan Sobieski z (...)

Dodany przez Janusz Wyszkowski, w dniu 18/03/2015

Przepisy z wykorzystaniem miodu

Artykuły powiązane: catering, jedzenie, restauracja

(...) Miód pszczeli to przyjemne z pożytecznym. Jest smaczny i zdrowy. Działa wspomagająco między innymi w chorobach narządu wzroku, układu krążenia, oddechowego, pokarmowego a także w leczeniu oparzeń i odmrożeń. Używa się go również w kosmetyce, ponieważ jest naturalnym nawilżaczem. Działa jak środek do zmywania makijażu, maseczka a także odżywka do włosów.Miody wykorzystuje się w aromaterapii i podczas masażu. Pomaga zwalczać cellulit, rozstępy i blizny oraz działa regenerująco. Chcąc usunąć wągry pokroić należy średniego ogórka, zalać go wrzątkiem i odstawić na trzy godziny. Następnie odsączyć należy płyn, dodać łyżeczkę miodu, wymieszać i wacikiem (...)

Dodany przez Janusz Wyszkowski, w dniu 04/12/2014

Tutaj można liczyć na szybki i smaczny obiad

Artykuły powiązane: jedzenie, restauracja, żywienie

(...) się doskonałą renomą wśród klientów. Warto wybierać restauracje prezentujące wysoki poziom, cechujące się nienaganną opinią, a przede wszystkim mające ogromną ilość dań, albowiem w ten sposób wiesz, że możesz zamówić wszystko i nie ma żadnych ograniczeń. Coś smacznego, dla każdegoJednym z lokali, które to oferują nam naprawdę smaczne posiłki jest restauracja w Lublinie. Każdy klient ma możliwość zjedzenia tutaj śniadania, obiadu, czy też kolacji i deseru. Restauracja ta ma naprawdę wiele zalet, ponieważ istnieje tu niezwykle bogata oferta, dzięki czemu konsumenci mogą zjeść to, co naprawdę lubią i to, na co mają w danym czasie ochotę. Dodatkowo restauracje, jakie znajdują się w (...)

Dodany przez Mariusz Janowski, w dniu 28/10/2014

Skąd wziąć kawę?

Artykuły powiązane: catering, gastronomia, restauracja

(...) Słowem wstępuPraktycznie każdy człowiek na świecie uwielbia kawę. Istnieją oczywiście wielbiciele innego rodzaju trunków, czy też napojów, ale kawa właśnie jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych napojów na tej planecie. Skąd można wziąć kawę, jakie są źródła pochodzenia tego napoju?Zacznijmy od własnej hodowliIstnieje możliwość zakupienia ziaren kawy na własność. Udajemy się wtedy do specjalnego sklepu, który sprzedaje ziarna różnych roślin - zdarza się również, iż można spotkać je po prostu w większych miastach w supermarketach - i wtedy (...)

Dodany przez Janusz Wyszkowski, w dniu 30/07/2014

Egzotyczne restauracje krakowskie

Artykuły powiązane: kraków, restauracja, restauracje

(...) japońskich. Dobra restauracja w Krakowie japońska położona przy ulicy Mariackiej w Krakowie serwuje wyborne i wykwintne dania z owoców morza oraz surowych ryb. Restauracja japońska  oferuje dodatkowo usługi cateringowe, obsługuje bankiety firmowe oraz imprezy okolicznościowe. Wraz ze stale zwiększającą się ilością gości zagranicznych w Krakowie zaczęły otwierać swoje podwoje kolejne restauracje w Krakowie i lokale gastronomiczne serwujące znakomite jedzenie. Nowi menadżerowie pochodzący z krajów o innych kulturach chcą (...)

Dodany przez Ulryk, w dniu 23/03/2011

Krakowskie jadło

Artykuły powiązane: kuchnia, kulinaria, restauracja, restauracje

(...) tajska:-Restauracja HoraiKuchnia śródziemnomorska:-Restauracja Bom Fogo, - Restauracja Kraków il Calzone, -Restauracja Portofino, -Restauracja CasablancaKuchnia grecka: -Restauracja  Akropolis, -Restauracja Hellada, -Restauracja Kraków LeopolisKuchnia włoska: -Restauracja Vinci, -Restauracja Avanti, -Restauracja Antonio Caffé, -Restauracja Corleone, -Restauracja Del Sole -Restauracja Da Gregorio, - Restauracja CherubinoKuchnia polska: (...)

Dodany przez Angelina, w dniu 21/03/2011

Urządzenia dla kawiarni

Artykuły powiązane: catering, gastronomia, restauracja

(...) Możemy wyodrębnić 2 rodzaje ekspresów: ekspres ciśnieniowy i ekspres przelewowy. Sposób ten pozwala najlepiej wydostać z kawy jej walory smakowe. Bardziej wyszukane bary mają także warniki, zaparzacze oraz osobne młynki. Kawiarnie podają różne rodzaje kaw, ponieważ posiadają różnego rodzaju urządzenia do jej parzenia. Bardziej wyszukane bary trzymają także warniki, zaparzacze oraz osobne młynki.Najpopularniejszym z nich, spotykanym w kawiarniach jest ekspres ciśnieniowy. Często nosimy ją ze sobą w termosach, zaopatrujemy się w knajpach lub automatach.Kawa to najpopularniejszy napój ziemian. Urządzenia do przyrządzania i magazynowania kawy, a więc warniki, filtry, termos, termosy, ekspresy do kawy wdarły się szturmem do naszych biur, kuchni i domów. Profesjonalne urządzenia do magazynowania i przyrządzania kawy proponuje firma Fetco. W dzisiejszej kuchni możemy zastać rozmaite urządzenia. Od prostych ekspresów przelewowych, zaparzaczy zaopatrzonych w papierowy filtr, poprzez tygielki, warniki aż do skomplikowanych ekspresów (...)

Dodany przez Tania, w dniu 19/03/2011