Dodany przez Janusz Wyszkowski, w dniu 30/07/2014

Skąd wziąć kawę?

Słowem wstępu
Praktycznie każdy człowiek na świecie uwielbia kawę. Istnieją oczywiście wielbiciele innego rodzaju trunków, czy też napojów, ale kawa właśnie jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych napojów na tej planecie. Skąd można wziąć kawę, jakie są źródła pochodzenia tego napoju?

Zacznijmy od własnej hodowli
Istnieje możliwość zakupienia ziaren kawy na własność. Udajemy się wtedy do specjalnego sklepu, który sprzedaje ziarna różnych roślin - zdarza się również, iż można spotkać je po prostu w większych miastach w supermarketach - i wtedy najzwyczajniej w świecie je uprawiamy - zgodnie z zasadami uprawy oczywiście - i cieszymy się kawą na własność, z której to możemy zaparzyć napój według własnych zasad, czyli dokładnie taki, jaki nam się podoba.

A co, jeżeli nie mamy zdolności do własnej uprawy?
Wtedy pozostaje nam inna możliwość - zakup ziaren w sklepie - czy to internetowym, czy po prostu w markecie. Z tym, że zakup kawy w internecie to o tyle lepsza opcja, iż możemy przebierać w naprawdę wielu rodzajach i gatunkach kawy. Są bowiem miejsca specjalizujące się tylko w tym właśnie napoju. Bywa również tak, iż jakiś przedsiębiorca decyduje się przenieść swoje zamiłowanie do kawy na rynek handlowy i po prostu otwiera sklep z kawą podobny do tego internetowego w miejscu stacjonarnym. W obu przypadkach możemy liczyć na radę i wyjaśnienie wszelakich wątpliwości nie tylko co do pochodzenia danej kawy, ale i sposobów jej parzenia.

Czy zakup kawy jest drogi?
Nie tak bardzo - co prawda lepszej jakości ziarna - zarówno te do sadzenia, jak i te gotowe do parzenia - są oczywiście droższe, ale nie jest to wydatek zbytnio obciążający naszą kieszeń. A przyjemność z picia kawy jest ogromna.

Zdjęcia naszego reportera

restauracja
catering
gastronomia