żywienie

Jaki miód najlepiej kupić?

Artykuły powiązane: catering, jedzenie, żywienie

(...) Miód to jak wiadomo jeden z najzdrowszych produktów spożywczych dostępnych na rynku. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom zdrowotnym nie jest stosowany wyłącznie w kuchni do przygotowywania wypieków, ale również może zastąpić niejedną apteczkę. Jednak jaki miód kupić, aby mieć pewność, że zawiera w sobie wszystkie niezbędne minerały? Niestety w sklepach przeważają miody sztuczne i mieszanki miodów pochodzących z różnych europejskich krajów. Na takie miody trzeba uważać i czytać przede wszystkim z dużą dokładnością etykiety. Sztuczny miód jest efektem pracy człowieka, a nie pszczół, najczęściej powstaje z sacharozy, czyli cukru, którym na co dzień słodzimy kawę czy herbatę. Taki (...)

Dodany przez Janina Cylc, w dniu 14/06/2016

Tradycja w polskiej kuchni

Artykuły powiązane: catering, restauracja, żywienie

(...) Wspólne celebrowanie codziennych posiłków należało w historii polskiego obyczaju do najważniejszych czynności związanych  z  życiem rodziny i  to niezależnie od jej zamożności czy społecznego statusu. Zjedzony z bliższą lub dalszą rodziną obiad był niemalże świętością w każdym polskim domu. Dobry obyczaj nakazywał również, by na posiłek zaprosić także niespodziewanych gości. Wspólne śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje łączyły ludzi, spajały z tradycją i uczyły dobrych wzorów.Również we współczesnej polskiej kulturze dnia codziennego wspólne jedzenie posiłków kultywuje się w wielu domach. Jednakże w obecnych czasach jedzenie nabrało zupełnie innego wymiaru. Jemy (...)

Dodany przez Janusz Wyszkowski, w dniu 18/03/2015

Niesamowita restauracja

Artykuły powiązane: gastronomia, jedzenie, żywienie

(...) Jak nas wielu tak i wiele gustów. Doskonale wiadomo nie od dziś zresztą, że każdy z nas jest inny i lubi inny rodzaj miejsc do których uczęszcza. Mając na uwadze właśnie takie podejście do klienta właściciele powstających restauracji prześcigają się w realizowaniu coraz to bardziej odważnych pomysłów na zaspokojenie zmysłów swoich Klientów. Dzięki temu na lokalnych rynkach gastronomicznych można wręcz przebierać pomiędzy dostępnymi wieloma rodzajami restauracji.Właściciele kreują swoje restauracje  zgodnie z panującymi trendami lub wręcz przeciwnie. Niebywałe jest to, że największym powodzeniem cieszą się właśnie lokale o nietypowym wyglądzie czy (...)

Dodany przez Karolina Piotrowska, w dniu 16/03/2015

Skrobia modyfikowana, z czym to się je...

Artykuły powiązane: catering, gastronomia, żywienie

(...) Skrobia modyfikowana. Brzmi groźnie, ale nie taki diabeł straszny, jak go malują. Wbrew pozorom, skrobia modyfikowana nie ma praktycznie nic wspólnego z żywnością modyfikowaną genetycznie. Oczywiście niewielu z nas zdaje sobie sprawę, czym tak naprawdę jest skrobia modyfikowana. Nie jest to jedna określona substancja. Skrobia modyfikowana to bardzo różnorodna grupa związków.Celem modyfikacji skrobi jest zmiana i polepszenie właściwości pewnych produktów. Skrobię modyfikuje się metodami chemicznymi, fizycznymi i enzymatycznymi, lub kombinacjami owych metod. Najczęściej stosowana jest metoda chemiczna. Jednak świadomość konsumentów w ostatnich latach znacząco wzrosła i dlatego producenci są (...)

Dodany przez Janusz Wyszkowski, w dniu 29/01/2015

Tutaj można liczyć na szybki i smaczny obiad

Artykuły powiązane: jedzenie, restauracja, żywienie

(...) Obecnie niemalże każdy człowiek czuje się zapracowany, zabiegany, co sprawia, że często nie mamy czasu, aby przygotowywać samodzielnie posiłki. Tym samym często spożywamy posiłki w biegu, mając na uwadze fakt, że po prostu jesteśmy głodni, zaś nie mamy czasu przyrządzić dla siebie samodzielnie doskonały obiad. Obecnie jednak mamy wiele innych możliwości, ponieważ na rynku istnieje szereg barów i restauracji, w których to możemy zjeść naprawdę smaczny obiad. W każdym mieście znajdują się restauracje, do których warto wejść, aby cieszyć się smacznym posiłkiem. Na pewno, więc jeśli chcesz zaoszczędzić nieco czasu i zjeść na mieście powinieneś skorzystać z restauracji, która to cieszy (...)

Dodany przez Mariusz Janowski, w dniu 28/10/2014

Prezenty dla łasuchów

Artykuły powiązane: catering, czekolada, jedzenie, żywienie

(...) W momencie gdy mamy ofiarować komuś jakiś prezent, nie raz nie dwa, mocno zastanawialiśmy się nad tym w związku z tym co nim może być. Pewnie zdarzało się i tak, że wręcz brakowało nam jakiegokolwiek pomysłu. Dobrze jest wiedzieć więc o tym, że teraz jest moda na... czekoladowe prezenty!.Ciekawą propozycją na prezenty z czekolady jest SMS z czekolady, który polega na tym, że na pralinach w wybranym przez ciebie smaku pojawią się litery, które utworzą napis wybrany wcześniej przez Ciebie. Tak sympatyczna wiadomość z pewnością sprawi przyjemność bliskiej nam osobie. Taki prezent jak czekoladki z napisem możesz uskutecznić przy okazji: Walentynek, Dnia Matki, Imienin, Urodzin, (...)

Dodany przez Rafał Treliński, w dniu 17/06/2013